Na úvod by sme si mali vysvetliť, čo vlastne tie akcie sú. Akcia je majetný cenný papier, ktorý je ako keď by taký doklad k tomu, že ste akcionár danej spoločnosti. Niektoré firmy ako napríklad Apple vám na základe ročného zhodnotenie navyše posielajú dividendy ako odmenu, že ste ich verný držiteľ akciového podielu. Čiže navyše získate ešte odmenu za držanie.

V globálnom rámci je v rôznych akciách zainvestovaných niekoľko miliárd dolárov, jedná sa napríklad o gigantov ako Amazon, Google a Facebook. Aby ste sa mohli stať veľrybou na tomto trhu a rozhodovať o ďalšom cenovom vývoji, nebude nám stačiť ani miliónov dolárov, či dokonca miliarda. Museli by ste do týchto akcii zainvestovať niekoľko stoviek miliárd dolárov, či dokonca biliónov. Čo keď by že zrátame majetok celého Slovenska a zainvestuje ho práve napríklad do akcii Amazonu, tak by sme vlastnili maximálne niekoľko percentný podiel. Akciový trh je teda tak ohromný, že vlastne sme na tom len ako také zrnko piesku na zemi. To ale neznamená, že nemôžeme vôbec investovať. Veď predsa každý by chcel generovať nejaké to finančné zhodnotenie.

Prečítaj si aj: Nováčik v krypto svete – Ako začat s kryptomenami?

Akcie – Ako teda na to?

Z rôznych filmov možno viete, že akcie sa hlavne v minulom storočí dali kúpiť, alebo aj objednať telefonicky. Bolo potrebné zavolať brokerovi napríklad na wall streat, objednať si daný podiel v spoločnosti, poslať im peniaze na účet a oni vám poslali cenný papier ako dôkaz, že vlastníte nejaké tie akcie, alebo aj časť z firmy. Takýto spôsob nákupu samozrejme funguje aj teraz, ale je neprakticky.

Revolut návod – Internetová banka s možnosťou nákupu akcii od 1 $!

Akcie si môžeme cez rôznych brokerov kúpiť z pohodlia domova. A to či už u niektorých bankách, alebo slovenských, či zahraničných brokerov. Jedná sa o veľmi jednoduchý postup. Stačí u brokera si založiť online účet, kde potrebujete email, heslo a nejaké to overenie účtu v rámci regulácii. To je všetko. Následne keď už máme účet vytvorený, stačí si objednať isté množstvo akcii z danej firmy, poslať im na bankový účet, alebo cez kartu sumu, podľa ceny danej akcie a spätne vám banka, alebo broker odošle akcie na váš online účet. Je to vlastne veľmi jednoduché a proces trvá niekoľko dní. Niekedy dokonca hodín. Výhoda je aj to, že u väčšine brokerov si môžeme akcie nakupovať napríklad už aj od 100 EUR, čiže takmer každý môže v tejto dobe už investovať.

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu