Býčí sentiment na trhu s kryptomenami pokračoval 18. februára, pretože BTC sa obchoduje blízko 51,700 dolárov a ETH je po prvýkrát tesne pod 2,000 dolárov. Retailoví obchodníci pravdepodobne zostávajú v longu, zatiaľ čo profesionálni obchodníci sú z krátkodobého hľadiska menej optimistickí.

Údaje z TradingView ukazujú, že cena bitcoinu sa mierne stiahla z posledných maximálnych hodnôt na súčasnú hodnotu 51,730 dolárov, zatiaľ čo cena ETH vzrástla na súčasnú hodnotu 1,920 dolárov.

Investori v Kanade preukázali svoj apetít po prístupe k najlepšej kryptomene, keďže debut kanadského bitcoinového ETF zaznamenal počas prvých pár hodín obchodovania objem takmer 100 miliónov dolárov.

Medzitým spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates naznačil, že zaujal „neutrálny názor“ na bitcoiny a nie je v súčasnosti long ani short. Má totižto pocit, že BTC „môže ísť hore a dole iba na základe mánie alebo subjektívnych názorov.“

BTC objavuje nové úrovne podpory a odporu

Chad Steinglass, vedúci tradingu v spoločnosti CrossTower, identifikoval ďalší múr odporu pre bitcoiny okolo 53,000 dolárov, zatiaľ čo jeho súčasná úroveň podpory je okolo 51,000 dolárov, čo vytvára „úzky kanál“, o ktorom je nepravdepodobné, že bude trvať dlho.

Pokiaľ ide o ETH, Steinglass naznačil, že nedávny výpredaj v altcoinoch „stiahol ETH spolu s nimi“, ale keď výpredaj utíchol 18. februára, Ether sa dokázal „vymaniť a vyraziť vyššie“.

Bitcoin dosiahol 51,700$! Altcoiny ale nestíhajú

Viaceré altcoiny držia silnú podporu

Altcoiny sa vrátili zo svojho nedávneho poklesu a vo štvrtok zaznamenali zdravé cenové prírastky, pričom Binance Coin (BNB) prekonal zvyšok prvej desiatky, pretože za posledných 24 hodín stúpol o viac ako 52% na nové historické maximum 283 USD.

TOP 10 kryptomien
TOP 10 kryptomien

Dogecoin (DOGE) a IOTA (MIOTA) tiež prudko vzrástli na cenu 0,056 USD a 1,47 USD.

Mnoho kryptomien však napriek sideway štruktúram dosahuje lokálne minimá priamo na hlavnej podpore. Súčasný stav altcoinového trhu je tak vhodný na krátkodobý aj dlhodobý vstup.

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu