V dnešnom článku sa pozrieme na pomerne dosť očakávaný návod a to konkrétne ako obchodovať na Binance futures.

Binance futures návod

V prvom rade treba podotknúť, že Binance a Binance futures sú ako keď by 2 burzy v jednej. Pokiaľ teda máte účet na Binance, tak jedným klikom si založíte aj na druhej futures platforme. Prihlasovanie údaje sú všade rovnaké.

V hlavnom panely stačí v menu nájsť sekciu futures. Kliknúť na to a mali by ste prejsť už na samotnú burzu, kde jedným kliknutím si založíte účet. Vlastne len stačí potvrdiť súhlas so založením. Následne sa objaví trading okno. Poďme si ukázať čo kde nájdeme.

  1. Rozhranie altcoinov – V tejto sekcii si môžeme do lišty vybrať naše obľúbené páry, aby sme ich nemuseli hľadať zozname
  2. Druhú sekciu rozdelím na 3 časti. Úplne vľavo nájdeme oznám ostatných kryptomien, stačí len kliknúť na BTC/USD. Hneď vedľa nájdeme nastavenie levarage a obchodného štýlu. Vpravo sa nachádza lišta s informáciami o kryptomene.
  3. V poradí tretej sekcii nájdeme graf danej kryptomeny. Rovnako tak na Binance nájdeme aj základné indikátory, ktoré môžeme použiť.
  4. Sekcia obchod – V tejto sekcii po otvorení obchodu uvidíme informácie a rovnako rozhranie, v ktorom môžeme náš obchod zatvoriť. Position sú naše aktuálne obchody a open order je sekcia pre naše objednávky. Čiže obchody, ktoré ešte len čakajú na otvorenie napríklad za lacnejšiu cenu.
  5. Order book – história objednávok. Nájdeme to orderi ostatných traderov kde chcú nakúpiť, alebo predať.
  6. Sekcia pre zadanie príkazu a otvorenie obchodu.
  7. Naše portfólio a použitý kapitál v obchodoch.

Pozri si aj náš video návod.

Ako teda otvoriť obchod?

Poďme do sekcie 6, ktorá sa nachádza úplne vpravo. Vidíme tu long a short. Už možno tušíte, že sa tu nedá obchodovať reálny Bitcoin, alebo niektorý z altcoinov. Futures je prakticky stávka na pokles, alebo rast. Čiže mi netvoríme obchod, ale iba kontrakt. Pokiaľ si myslíme, že cena bude rasť, tak zadáme long. Ak cena skutočne porastie, tak podľa toho o koľko aj získame nejaký profit. Ak cena spadne, my skončíme v strate. Rovnako je to aj v prípade short kontraktu. Môžeme teda zarobiť na cenovom poklese.

Nájdeme tu 3 rôzne príkazy. Limit, market a stop limit.

Limit – Zadávame vtedy, keď očakávame nejaký pokles, alebo rast a teda nechceme vstupovať za aktuálnu cenu. Napríklad teraz je BTC za 11 000 USD a my ho chceme kúpiť za 10 000 USD. Zadáme príkaz na buy od 10 000 USD.

Market – Market slúži na otvorenie obchodu za okamžitú cenu, pokiaľ nechceme čakať. A rovnako nechceme aby nám niečo ušlo.
V sekcii stop limit ešte nájdeme ďalšie pod sekcie stop market a traling stop.

Stop limit je príkaz, ktorý sa aktivuje vtedy, kde chceme zatvoriť obchod v strate, avšak jedná sa len o order, ktorý v prípade slabej likvidity sa nemusí vyplniť a nechytí nám stoploss. Stop market naopak by sa mal chytiť vždy, avšak môže vám to predať za nižšiu cenu, akú ste si nastavili, pretože tento príkaz hľadá najbližší order ku tomu vášmu.

Traling stop slúži ako posuvný stoploss, ktorý sa po každom raste, alebo poklese vysúva. Môžete tak napríklad obchod aj v prípade chytenia tohto stoploss orderu zakončiť dokonca ešte v zisku.

Prečítaj si aj: Binance Futures návod – Ako obchodovať cez páku long/short + 20% zľava na poplatky!

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu