Bitcoin dosiahol 17. februára nové ATH na hodnote viac ako 51,700 dolárov. Hlavná kryptomena tak vstupuje do nezmapovanej zóny nad 50,000 dolárov.

Údaje od spoločnosti TradingView ukazujú, že pár BTC/USD v stredu opäť prekročil úroveň odporu 50,000 dolárov a tentoraz pokračuje na nezmapovanom území.

BTC/USD
BTC/USD

V utorok bol bitcoin vôbec prvýkrát zaznamenaný na hodnote 50,000 dolárov, pričom táto úroveň sa neudržala dlhšie ako pár minút.

Potvrdzuje sa tak pokračovanie tretieho parabolického nárastu v histórii BTC. Parabolický posun v aritmetickom meradle je mimoriadne zriedkavý. Na logaritmickom zobrazení však existujú už tri.

BTC/USD LOG
BTC/USD LOG

Ak sa počíta počiatočná fáza pred rokom 2012, v skutočnosti došlo k štyrom parabolickým rastom.

Uniswap dosahuje rekordné objemy - DEX ide do popredia!

Je súčasna cena BTC vysoká?

Rôzne ukazovatele napriek tomu naznačujú, že bitcoin ani zďaleka neporušuje žiadny uptrend, pretože je na začiatku, a nie na konci svojho býčieho cyklu.

Pri diskusii o nových cenových maximách iní poznamenali, že makro faktory by sa mohli zblížiť a vytvoriť reťazovú reakciu na adopciu, ktorá by Bitcoin ešte viac posunula k novým maximám.

„Ak si myslíte, že 50,000 dolárov je za bitcoin veľa, počkajte, kým sa dozviete, že vláda sa chystá vytlačiť len tak 1,900,000,000,000 dolárov,“ dodal populárny účet Twitteru Documenting Bitcoin.

Dáta medzitým ukázali, že bitcoin svojimi pohybmi za posledných pár dní vysal dynamiku z rastu altcoinov, pričom desiatka najlepších kryptomien okrem Polkadotu zaznamenali sideway štruktúry.

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu