Spadne Bitcoin na 0 USD?

Áno, toto je snáď najčastejšia otázka hlavne úplných začiatočníkov, ktorý rozmýšľajú nad tým, či zainvestujú. Bolo by predsa smutne nakúpiť Bitcoin za napríklad niekoľko tisíc eur, prípadne za peniaze, ktoré si šetrím na dôchodok a potom o to prísť vďaka veľkému poklesu. To, či spadne Bitcoin na 0 USD, alebo bude ďalej rásť samozrejme nikto nevie. Rozhodujú o tom obchodníci a teda logicky dopyt a ponuku. Pokiaľ by všetci investori predali svoje BTC, čo ale je veľmi nepravdepodobné, tak teoreticky môže hodnota výrazne poklesnúť. S pohľadu realistického hľadiska sa dajú v budúcnosti očakávať veľké výkyvy, napríklad rast o niekoľko desiatok tisíc dolárov a následný prepad na pôvodne hodnoty, kde vlastne celý bullish market začal. Avšak prepad na 0 USD je asi tak pravdepodobný ako keď by dolár spadol na 0 USD.

Prečítaj si aj: Jak analyzovat kryptoměnové projekty a eliminovat riziko, že o peníze přijdete – 1.díl

Kde si môžem kúpiť Bitcoin?

Bitcoin si môžem kúpiť na zmenárňach. Napríklad Coinbase, Simplecoin, alebo Coinmate, Zmena fiat meny, čiže Eura, českej koruny, alebo USD prebieha rovnako ako keď by ste išli do banky a požiadali si o výmenu napríklad Eura sa ruské ruble. Pokiaľ ste teda boli v zahraničí, tak tento postup určite poznáte.

V krypto svete to funguje tak, že na bankový účet zmenárne pošlete fiat menu a požiadate si o výmenu týchto peňazí za BTC. Obvykle do 2 dní vám na vašu peňaženku odošlú vami vyžiadanú kryptomenu. Stačí mať len bankový účet a účet na zmenárni.

Pozri si náš návod: Kde a ako si kúpiť prvý Bitcoin – Návod pre nováčikov

Môže byť Bitcoin hakcnutý?

Toto je po pravde veľmi taká kontroverzná otázka. Bitcoin samozrejme môže byť hacknutý a zmanipulovaný, ale a teraz pozor!!!

Bitcoin je decentralizovaný a rovnako tak má decentralizovanú sieť. Nedá sa teda ako celok hacknúť. Sú teda len 2 možnosti ako napadnúť sieť a okradnúť vlastníkov mincí. Prípadne narušiť celé fungovanie tejto kryptomeny.

Jednou z nich je získať moc nad sieťou. O fungovanie BTC siete sa stará niekoľko desiatok tisíc baníkov na celom svete. Možno je to aj váš sused od vedľa, ktorý ťaží BTC a teda overuje transakcie. Áno, baníci po celom svete spravujú sieť rovnomerne podľa ich výkonu. Museli by sme teda buď dohľadať všetkých ťažiarov na svete a pokúsiť sa im znemužnisť prístup k ťažbe, alebo proste nakúpiť výkoné zariadenia za miliary dolárov.

Druhá možnosť je zákaz používania BTC od štátov. Niečo podobného máme u nás na Slovensku v prípade zahraničných stávkových kancelárii.

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu