Zatiaľ čo Bitcoin má potenciál dlhodobo dosahovať obrovské zhodnotenie, v súčasnosti nie je dostatok inštitucionálneho zapojenia, uviedol Scott Minerd.

Scott Minerd, hlavný investičný riaditeľ investičnej spoločnosti Guggenheim Partners v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, revidoval svoju predchádzajúcu predpoveď dlhodobého cenového potenciálu bitcoinu.

TOP 3 indikátory - čaká nás prudký nárast BTC!

BTC za 600,000$?

V utorňajšom rozhovore pre CNN Minerd uviedol, že na základe výskumu Guggenheim je presvedčený, že bitcoin by sa nakoniec mohol vyšplhať až na 600,000 dolárov za kus.

Minerd uviedol, že firma sa zaoberá bitcoinmi už takmer 10 rokov a predtým veľkosť trhu „jednoducho nebola dosť veľká na to, aby ospravedlnila inštitucionálne peniaze“.

Keď sa však celková trhová kapitalizácia bitcoinu zväčšila – v čase, keď cena bitcoinu prekročila 10,000 dolárov -, začalo to vyzerať veľmi zaujímavo.

“Ak vezmete do úvahy ponuku bitcoinu v pomere k ponuke zlata na svete a aká je celková hodnota zlata, tak ak by sa bitcoiny pohybovali na týchto číslach, hovorili by sme o 400,000 až 600,000$ za bitcoin,“ uviedol.

Rýchly nárast kryptomeny však za pár týždňov z 20,000 na 40,000 dolárov „zaváňa krátkodobými špekuláciami“, uviedol. Aj keď inštitucionálna úroveň účasti na trhu rastie, ešte nie je dostatočne veľká na to, aby podporila súčasnú cenovú hladinu.

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu