Keď sa cena BTC posunula nad 55,300 dolárov, jej trhový strop prvýkrát 19. februára prekonal 1 bilión dolárov. Prelom pokračoval počas celého dňa a cena BTC za poslednú hodinu dosiahla ďalšie historické maximum na hodnote 56,600 dolárov.

Teraz, keď bitcoin upevnil svoje postavenie ako bilión dolárové aktívum medzi spoločnosťami ako Amazon, Apple a Google, tradičné banky prejavujú čoraz väčší záujem o poskytovanie služieb úschovy kryptomien pre svojich zákazníkov.

Podľa analytika spoločnosti TheTIE Treyce Dahlem sa počet konverzácií na sociálnych sieťach vrátane kľúčového slova „bitcoin“ zvýšil od 18. februára o 38%.

Za posledných 24 hodín bolo rozoslaných viac ako 102,000 tweetov. Počet používateľov Twitteru, ktorí dennodenne hovoria o bitcoinoch, dosiahol nové historické maximum.

Inštitúcie pokračujú vo veľkom nákupe BTC – My sa na tom poďme zviesť a zarobiť!

Spájanie DeFi a CeFi

Viacero altcoinov sa pripojilo k BTC a ETH pri dosahovaní nových maximálnych hodnôt, pričom centralizované aj decentralizované tokeny zaznamenali silné breakouty.

Binance Coin naďalej ťažil z rastúceho vplyvu Binance Smart Chain (BSC). Prudký nárast objemu posunul token na nové maximum 348,72 USD.

Táto parabolická rally zaistila BNB tertie miesto podľa trhovej kapitalizácie za Bitcoinom a Etherom.

Projekty súvisiace s DeFi ako PancakeSwap (CAKE) a Venus (VXS) dosiahli nové maximá na úrovni 20,62 dolárov, respektíve 101,50 dolárov. REN taktiež urobil vlny po nedávnej integrácii s BSC, ktorá pomohla zdvihnúť token na rekordnú hodnotu 1,69 USD. A tak by sme mohli pokračovať aj ďalej.

Altcoiny na hlavnej podpore - je správny čas na vstup do trhu?

Býčí impulz pre BTC a alty sa môže predĺžiť cez víkend

Keď sa tradičné trhy na tento týždeň uzavrú, vzostupná hybná sila poháňajúca bitcoiny a altcoiny nevykazuje žiadne známky spomalenia. Posledné historické údaje ukazujú, že nárasty bitcoinov v roku 2021 majú tendenciu sa vyskytovať každý týždeň a mnohí analytici sa domnievajú, že BTC by mohol cez víkend atakovať úroveň 60,000 dolárov.

Súčasný býčí trh priťahuje väčšiu pozornosť retailových a inštitucionálnych investorov a zdá sa, že trend znižovania objemu obchodov cez víkendy už nie je účinný.

Pribúdajú aj býčie signály, že inštitucionálni investori sa hlboko zaujímajú o výnosy ponúkané prostredníctvom vkladu na Eth2, ako aj účasťou v rastúcom sektore DeFi, ktoré sú hnacou silou rastúceho dopytu po éteri.

Tieto bull runy pomohli zdvihnúť celkovú trhovú kapitalizáciu sektoru kryptomien na nový rekord 1,705 bilióna dolárov. Dominancia bitcoinu v súčasnosti predstavuje 61,1%.

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu