Dňa 12. februára cena bitcoinu dosiahla nové historické maximum na úrovni 48,985$. Krátky pohľad na graf ukazuje cenovo najvyššie obchodovanie s kryptomenou. Z krátkodobého hľadiska však cena konsoliduje a momentálne sa obchoduje na úrovni 46,950$.

Ak si BTC dokáže udržať svoje súčasné tempo a štruktúru, mohol by sa pred koncom víkendu pravdepodobne vyskytnúť prechod nad úroveň 50,000 dolárov.

Správa zverejnená analytikmi spoločnosti Decentrader ukazuje, že s klesajúcou zásobou bitcoinu sa zvyšuje dopyt po kryptomene, pretože stúpa aj počet BTC, ktoré sa dlhší čas nepremiestňovali.

BTC likvidná ponuka
BTC likvidná ponuka

Ako je zrejmé z vyššie uvedeného grafu, BTC má v súčasnosti likvidnú zásobu zhruba štyroch miliónov mincí a toto číslo sa od júna 2020 neustále znižuje. Veľryby a inštitucionálni investori zvyšujú svoju pozíciu voči tejto rodiacej sa triede aktív.

Ďalšie dôkazy o raste hráčov s veľkými peniazmi možno nájsť pri pohľade na nárast peňaženiek s viac ako 1,000 BTC.

Peňaženky s viac ako 1,000 BTC
Peňaženky s viac ako 1,000 BTC vs. cena BTC

S rastom počtu veľkých peňaženiek počet menších peňaženiek zostal nezmenený alebo sa znížil, čo naznačuje, že väčší hráči zbierajú bitcoiny od menších hráčov.

Prvé bitcoinové ETF schválené v Kanade!

PayPal sa ponára hlbšie do kryptomien

Ďalšie býčie správy pre sektor kryptomien prišli, keď spoločnosť PayPal oznámila, že plánuje rozšíriť svoje krypto služby pre obyvateľov Spojeného kráľovstva.

Je to po prvýkrát, čo budú môcť používatelia mimo USA nakupovať kryptomeny prostredníctvom platformy, ktorá by mala byť k dispozícii v aplikáciách PayPal a Venmo do konca druhého štvrťroka 2021.

V snahe držať krok s podobnými aplikáciami ako PayPal a Cash App predstavila spoločnosť Apple Pay nové partnerstvo so spoločnosťou BitPay, ktoré umožní používateľom peňaženky Apple používať na nákupy svoju kartu BitPay.

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu