Obchodná burza v Chicagu (CME) získala popredné miesto na zozname najväčších platforiem obchodovania s futures na bitcoiny, čo naznačuje pokračujúci nárast inštitucionálnej účasti.

S otvoreným záujmom 2,1 miliárd dolárov predstavovala CME v stredu 19,09% z globálneho počtu 11 miliárd dolárov. Je to najvyššia hodnota medzi hlavnými burzami sledovanými spoločnosťou Skew, ktorá sa zaoberá výskumom krypto derivátov.

OKEx bola druhou najväčšou burzou s otvoreným záujmom 1,97 miliárd dolárov. Binance, najväčšia krypto spotová burza podľa objemu obchodov, sa umiestnila na treťom mieste s 1,82 miliardami dolárov.

Čítajte tiež – XRP stráca 4. miesto – hlavný investor sa pripája k žalobe!

Bitcoin futures open interest
Bitcoin futures open interest

Ak sa pozrieme o rok späť, veľkosť futures trhu bola dosť malá. Globálny otvorený záujem dosiahol 7. januára 2020 3 miliardy dolárov, z čoho CME prispela iba 7% (224 miliónov dolárov).

Čítajte tiež – THETA stúpla až o 250% – tu sú hlavné dôvody!

Futures trh v expanzii

CME za posledných 12 mesiacov neustále stúpala na vyššie priečky. Za posledné mesiace rástla spolu s prudkým rastom bitcoinu, ktorý sa vyšplhal z cenovej hladiny 10,000 dolárov na rekordnú výšku nad 40,000 dolárov.

Burza sa považuje za synonymum inštitucionálneho obchodovania, pretože uprednostňuje obchodovanie s futures na akýkoľvek produkt prostredníctvom zavedenej a regulovanej burzy, ako je CME.

Sme svedkami ďalšieho dôkazu inštitucionálneho záujmu, zatiaľ čo retailový záujem taktiež začína naberať na obrátkach.

Grayscale v reporte hlási masívny úpadok XRP a XLM – Bitcoin naďalej zvyšuje dominanciu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu