Bittrex v piatok oznámil, že bude delistovať monero (XMR), zcash (ZEC) a dash (DASH). Burza bude tak pokračovať v trende takzvaného vyraďovania súkromných coinov zo zmenární kryptomien. Burza vo svojom zverejnení uviedla, že trhy s mincami budú odstránené v piatok 15. januára o 23:00 UTC.

Zatiaľ čo spoločnosť Bittrex neurčila presný dôvod na odstránenie, zmenárne po celom svete postupne vyradzujú tieto mince. Tie sa snažia zachovať súkromie ich používateľov ako spôsob, ako dosiahnuť súlad s pravidlami know-your-customer (KYC) a proti praniu špinavých peňazí (AML).

Napríklad americká tajná služba vyzvala Kongres, aby vytvoril spôsoby, ako obmedziť používanie kryptomien zameraných na súkromie.

Čítajte tiež – Bitcoin dominancia dosiahne “vrchol” – Začína altcoin sezóna?

DASH reaguje na Bittrex

Spoločnosť Dash reagovala prostredníctvom služby Tweeter a označením štítku „privacy coin“ označila v jej prípade nesprávne pomenovanie slovami – „Z technického hľadiska nie je funkčnosť ochrany osobných údajov spoločnosti Dash vyššia ako v prípade Bitcoinu.“ Dash uviedol, že žiada o stretnutie s tímom spoločnosti Bittrex v snahe o obnovenie činnosti.

Cenové grafy všetkých týchto altcoinov po zverejnení správy prudko poklesli. DASH momentálne dosahuje prepad o 17,50%, XMR sa prepadlo až o 24% a ZEC spadlo o 19%.

Čítajte tiež – Grayscale v reporte hlási masívny úpadok XRP a XLM – Bitcoin naďalej zvyšuje dominanciu

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť

1 komentár

  1. Dobry den
    btc rastie neuveritelne.
    Ocakava sa korekcia?aka je vasa predpoved ,kedy by mala korekcia prist?/teda ak pride/ mozme ocakavat korekciu aj cca 40-60% ako niektori deklaruju?Po korekcii by mala cena rast….ako vidite prognozy ktore citam ze to moze ist az nad 250 000 Dolars
    …. zaujima ma nazor odbornika?

    Dakujem

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu