Veľké firmy ako Grayscale, Microstrategy a Tesla aktívne investujú do Bitcoinu. A to či už ako prostredník za investorov vo svojom fonde, alebo v rámci vlastného záujmu. Ethereum je zatiaľ stále akosi pozadu, čo sa týka záujmu inštitúcii. 

Zatiaľ, čo hodnota investícii firmy Grayscale v BTC je 30 miliárd a každý deň rastie, tak v ETH je to o približne 85 % menej. Konkrétne iba 5 miliárd.

Bude Apple nasledovať Teslu v nákupoch BTC?

Microstrategy dokonca zatiaľ vôbec neuvažuje o veľkých investíciách do inej kryptomeny ako Bitcoin. Tesla podobne zatiaľ oznámila, že zainvestovala len do Bitcoinu. Je možné, že vlastnia aj nejaké mince ETH, avšak zatiaľ nikto z firmy oficiálne túto informáciu nepriznal.

Začnú sa konečne veľké fondy zaujímať o ETH?

Ethereum je v dlhodobo naďalej v tieni Bitcoinu. Vždy v minulosti to ale bolo tak, že investori sa najprv zaujímali o BTC a až potom nakúpili iné kryptomeny ako napríklad ETH, LTC a XRP. Dokonca podobný trend môžeme vidieť aj na veľkých burzách. Príkladom je nedávne zalistovanie Etherea na burze CME, kde až s 3 ročným oneskorením spustili konečne obchodovanie aj s Ethereum.

To, že aktuálne je o ETH oveľa menší záujem zo strany inštitútu, prakticky aktuálne žiadny neznamená, že je to neznáma kryptomena, alebo nebodaj nejaký shhitcoin. Veľké fondy najprv potrebujú preskúmať danú kryptomenu a až potom zvažujú nákup. Keďže Bitcoin je oveľa známejšia kryptomena, tak má v tomto prednosť pred ETH.

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu