Mining BTC – Určite ste už počuli o tom, že BTC sa dá ťažiť. Avšak čo to vlastne ten mining je?

Ako funguje mining BTC?

Mining Bitcoinu je spôsob overovania transakcii na BTC sieti, kde miner pôsobí ako overovateľ a odosielateľ transakcii ako používateľ. Overovateľ transakcii, čiže miner získava za overenie odmenu v podobe BTC. Zároveň vyťaží za istú dobu nejaké tie bloky. V blokoch sa skrýva odmena v Bitcoinoch, ktoré potom putujú na peňaženky minerov.

Pokiaľ teda ťažíte Bitcoin, tak dostávate odmenu a zároveň overujete validnosť transakcie. Na prvý podhľad to znie moc zložito, avšak celý proces začiatku ťažby je veľmi jednoduchý. Jediné čo potrebujete, tak je výkonné zariadené. Dá sa tažiť síce aj s kancelárskym PC, ale tak pre efektivitu je lepšie niečo aj zainvestovať do mining rigov.

Prečítaj si aj: Simplecoin – Najlepšia CZ/SK zmenáreň kryptomien – Lepšia ako Coinbase?

Je to jednuduché!

Pokiaľ už teda zariadenie máme vybraté, tak prichádza fáza nastavenia. PC v podstate nemusíme vôbec skladať a ani dolaďovať. Pokiaľ však objednávame mining zostavu a postupne si ju skladáme, tak je samozrejme potrebné ju celú budovať. Nebude stačiť len grafická karta. Ale napríklad aj nejaký ten disk. Väčšina obchodov, ktoré predávajú mining zariadenia vám však predá zostavu už poskladanú, takže netreba sa zbytočne plašiť.

Po naštartovaní zariadenia je potrebné sa pripojiť na mining pool. Rovnako aj tento proces je pomerne jednoduchý, keďže je to len otázka kopírovania niekoľkých slov z internetu do vášho mining software. Následne môžeme spustiť ťažbu a BTC vám budú chodiť na vašu peňaženku.

Ako na ťažbu kryptomien z pohodlia domácnosti a bez ťažkostí – Zberajme pasívny príjem!

Binance
Coinbase
Simple Coin
Bitcoinová a altcoinová zmenáreň
Burza pre najjednoduchší nákup Bitcoinu
Jednoduchá zmenáreň kryptomien (Aj v CZ/SK)
Binance
Coinbase
Simple Coin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu