V Kanade bol schválený fond obchodovaný na burze s bitcoinmi pre investičnú spoločnosť Accelerate Financial.

Toto z neho robí prvé oficiálne schválené bitcoinové ETF v Severnej Amerike po tom, čo Ontario Securities Commission dala zelenú inštitucionálnemu produktu.

Dokument s rozhodnutím bol schválený vo štvrtok 11. februára a týka sa nasledujúcich území: Britská Kolumbia, Alberta, Saskatchewan, Manitoba, Quebec, Nový Brunswick, Nové Škótsko, Ostrov princa Eduarda, Newfoundland a Labrador, Severozápadné teritóriá, Yukon a Nunavut.

3 hlavné dôvody, vďaka ktorým Bitcoin bude ešte do konca roka na 100 000 USD

Spoločnosť Accelerate Financial Technologies 2. februára podala a obdržala potvrdenie o predbežnom prospekte u kanadských regulačných orgánov cenných papierov pre spoločnosť Accelerate Bitcoin ETF (ABTC).

Uviedlo, že fond ponúkne podielové listy denominované v Spojených štátoch aj v kanadských dolároch s poplatkom za správu 0,7% a dodal, že požiadal o zaradenie podielov ABTC na burzu v Toronte.

Binance má rekordnú návštevnosť - CEO oznámil možné stopnutie nových registrácii

V tom čase povedal zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Accelerate Julian Klymochko:

„Bitcoin bol jednou z najvýkonnejších tried aktív na 1-ročnej, 3-ročnej, 5-ročnej a 10-ročnej báze. Vzhľadom na historické výsledky bitcoinu a jeho budúci potenciál spolu s jeho vlastnosťami diverzifikácie portfólia sa tešíme, že ponúkneme investorom expozíciu v triede aktív v ľahko použiteľnom a nízkonákladovom ETF.

Spoločnosť ponúka sadu ďalších ETF, vrátane nedávno spusteného alternatívneho portfólia OneChoice ETF. Ide o prvý fond v krajine, ktorý poskytuje expozíciu viacerým alternatívnym triedam aktív a investičným stratégiám vrátane bitcoinu, zlata, arbitráže a súkromného úveru.

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu