Staking – V krypto svete sa najčastejšie stretneme s 2 možnosťami stakingu. Prvým z nich je na burze a druhý na danom altcoine. V dnešnom článku sa pozrieme práve na tieto 2 možnosti a ako začať získavať odmeny.

Staking na burze

Na úvod by som chcel zdôrazniť, že držať mince na burze je vysoko rizikové, preto zvážte túto možnosť. Pokiaľ sa však aj nakoniec rozhodnete niečo držať na burze, tak nie je zlý nápad si to nechať stakovať. Burzy ako Binance, Huobi a Crypto.com ponúkajú ročné zhodnotenie až do 20 %. Stačí teda držať mince na burze, v sekcii locked si ich uzamknúť na istú dobu, s tým, že nebudete s nimi môcť nič robiť a následne po roku získate napríklad 8 % bonus. Pokiaľ teda zainvestujete do tejto služby 1 BTC, tak po roku budete mať na účte 1,08 BTC. Výhodou stakingu na burze je často aj to, že túto službu poskytujú ako taký marketing. Čiže stakovať sa tu dá niekoľko desiatok kryptomien vrátane BTC.

Prečítaj si aj: Ako ušetriť pri obchodovaní na Binance – 45 % zlava na poplatky!

Staking kryptomien

Ako druhá možnosť je stakovať kryptomeny, ktoré túto možnosť ponúkajú automaticky. Napríklad altcoiny NEO a ARK. V tomto prípade môžete tieto altciony mať odložené kdekoľvek, vždy získate istú odmenu. Nemusí to byť len na burze. Avšak nejedná sa v tomto prípade o marketing burzy, ale priamo nastavený blockchain. Nie je teda možné stakovať úplne každú kryptomenu, ale len niekoľko z nich. Z pomedzi top 20 kryptomien sa dá stakovať napríklad len NEO a ATOM. Čiže tie možnosti sú trochu obmedzené. Avšak ako hovorím, stakovať sa dá aj na hardware wallet, kde sú mince na 99,99 % v bezpečí.

Pasívny príjem na internete – Staking kryptomien – Návod, porovnanie zhodnotenia a bezpečnosť…

Binance
Coinbase
Simple Coin
Bitcoinová a altcoinová zmenáreň
Burza pre najjednoduchší nákup Bitcoinu
Jednoduchá zmenáreň kryptomien (Aj v CZ/SK)
Binance
Coinbase
Simple Coin

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu