Decentralizovaná zmenáreň Uniswap dosiahla v pondelok hlavný míľnik, pretože kumulatívne objemy obchodov v dôsledku rozmachu decentralizovaného financovania presiahli 100 miliárd dolárov.

Hayden Adams, generálny riaditeľ Uniswap, v pondelok tweetoval, že platforma sa stala prvou decentralizovanou burzou, ktorá spracovala transakcie v hodnote viac ako 100 miliárd dolárov. S využitím údajov z Dune Analytics vykázal Adams od pondelka kumulatívny objem 101,5 miliárd dolárov. Graf zdôrazňuje dramatický rast Uniswap od polovice roku 2020, keď sa začal prvý býčí trh DeFi.

Uniswap podľa CoinGecko spracoval za posledných 24 hodín transakcie v hodnote viac ako 1,2 miliardy dolárov, čím sa zaradil medzi najväčšie burzy na obchodovanie s kryptomenami.

Decentralizované burzy, označované tiež ako DEX, zaznamenali za posledných osem mesiacov výrazný nárast ich objemov. Teraz ohrozujú dominanciu centralizovanej výmeny v dôsledku rýchleho príjmu tokenov riadenia DeFi.

S pokračujúcim rastom DEX na báze Etherea a transakcií on-chain narastajú aj transakčné poplatky. Transakcie na Uniswap môžu stáť počas špičkových období preťaženia viac ako 100 dolárov.

Rekordné zisky minerov BTC - Za hodinu sa ešte nikdy nevyťažilo viac BTC v dolárovej hodnote

UNI v stabilnom raste

Uniswap sa ukázal ako kritická súčasť sektora DeFi vďaka svojej výhode prvého hráča a schopnosti prispôsobiť sa novým tokenovým projektom. Na konci roku 2020 burza vyslala 400 tokenov UNI používateľom, ktorí predtým prispeli k jej likvidite. V čase airdropu malo 400 UNI hodnotu okolo 3,500 dolárov. Tokeny majú teraz hodnotu spolu 8,400 dolárov.

Podľa najnovších údajov bolo do protokolov DeFi uzamknutých viac ako 57,6 miliárd dolárov.

Sleduj Nás na Telegrame
Sleduj Nás na Facebooku
Pridaj sa do Facebook Skupiny
Navštíviť
Navštíviť
Navštíviť

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu